Son Trendler

 

2016 Yılı doğaya geri dönüs modasının yoğun olarak yaşandığı bir yıl, toprak renkleri ve bunun yaninda doğadaki tüm renkleri kullanan bir akım geliyor.

Sentetik malzemeden imal edilmiş bir döşemelik, plastik ile eşdeğerdir oturduğunuzda terletir ve rahatsız eder, aynı zamanda statik elektrik ürettiği için havadaki tüm is, kir ve tozları üzerine çeker, kendi kendini kirleten malzemelerdir.. Ekolojik ürünler her ne kadar Ülkemizde henüz ilgi görmesede, çevreye duyarlı üreticiler bu konulara duyarlı olduklarını göstermek adına, bu tarz ürünler, üretiyorlar. Özel ormanlardan gelen geri dönüşümlü materyalleri kullanıyorlar. Ayrıca akrilik polyester gibi doğada yok olması zor olan malzemeleri kullanmaktan mümkün olduğu kadar kaçınıyorlar.

Naturel ürünler doğallığın vermiş olduğu mekanın sıcaklığını yakaladığı ve insan doğasi ile barisik oldugundan dolayı her dönem revacta olmuş ve olacak ürünlerdir. Pamuğun rahatlığı, ketenin ferahlığı, ipeğin ve at kılının kendine has parıltısı, viskonun yumuşaklığı evinize farklı bir hava ve tarz katmaktadır.

Şu anda bizim mal sattığımız B+ ve üzeri müşteri profili evlerini değiştirirken biraz daha fazla harcamayı ve uzun süre bununla yaşamayı tercih ediyor, bir kaç yılda bir bir şeyleri değiştirmek hoşlarına gitmiyor. Dolayısı ile de bu desen kullanımından kaçmayı gerektiriyor, bir deseni ne kadar beğenirseniz beğenin ona tahammül etmeniz en fazla 4 senedir. Desen eleganlık katması için küçük parçalarda ve yastıklarda kullanılabiliyor. Şu anda desen yerine çok güzel dokuları daha sofistike teknikler ile üretilmiş olan kumaş ve duvar kaplamaları tercih ediliyor, duvarı ışık ile yalattığınız zaman bütün dokular ortaya çıkmakta ve desenden çok daha estetik bir görünüm elde edilmektedir.

Piyasaya sunduğumuz bütün ürünler büyük araştırma geliştirmelerin sonucunda ortaya çıkmış en yüksek kalite ve standardlarda üretilmiştir. Ayrıca yeni nesil duvar tekstillerimiz vinil gibi yıkanabilmektedir, Dünya nın en yüksek yanmazlık standardlarına sahip, Güneş ten solmaz, leke tutmaz ve akustiktir. Homteks olarak 20 seneden beri en son trendleri ve trend setter (modayı belirleyen) markaları Türkiye ye getiriyoruz.

Kumaşların ve duvar kağıtlarının  renginin ve cinsinin doğru seçilmesi çok önemlidir, o odanın hangi amaca hizmet ettiği, odanın aldığı ışık hacmi, odanın büyüklüğü, bunların seçilmesinde en büyük etkenlerdir. Doğru seçimler harmoni, uyum içinde ortamlar yaratır, içinde yaşayan insanlara huzur verir. Yatak odalarında özellikle tavsiyemiz, duvar kağıdı olarak, duvar tekstilleridir ki bunlar aynı zamanda akustiktir, yani ortamdaki çınlamaları ve uğultuları önler, kumaş olarak tavsiyemiz natürel, yani sentetik içermeyen kumaşlardır. Duvar tekstilleri ve natürel kumaşlar, öncelikle sentetik içermediği için nefes alabilmekte ve statik elektrikte üretmediği için kir, is ve tozlari üzerine çekmemektedir, yani yağliboyalarin, plastik, polyester, PVC, akrilik ve vinillerin aksine kendi kendini kirletmemektedir.